RUSKI AMBASADOR: London odavno mašta o vojnim bazama u Ukrajini, za Moskvu je to neprihvatljivo
VELIKA Britanija odavno mašta o dve baze na teritoriji Ukrajine, što je za Rusiju neprihvatljivo, rekao je za TV „Rusija 24“ ambasador Rusije u Londonu Andrej Kelin.
Foto: Printskrin Youtube/OxfordUnion
-Trenutno se prave planovi za slanje vojnog kontingenta u Ukrajinu posle okončanja borbi. Ništa nije jasno. Ni madant, ni pravila angažovanja tih snaga, ni kako će se obezbediti infrastruktura. Ali, jasno je da će morati da se podignu baze tamo. London odavno mašta o izgradnji dve pomorske baze. Jedne na Azovskom moru, a druge na Crnom moru. O tome se odavno govorilo, naveo je ambasador.
Za Rusiju je sve to apsolutno neprihvatljivo jer bi to značilo i postavljanje NATO infrastrukture na teritoriji Ukrajine, zaključio je Kelin.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
MOGU LI BRITANIJA I EU VODITI RAT PROTIV RUSIJE BEZ SAD? Evo šta kažu brojke (VIDEO)
07. 03. 2025. u 17:11
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 20:26
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)