"ZELENSKI JE DIKTATOR" Tramp brutalan: Bolje da radi brzo ili će ostati bez zemlje
Američki predsednik Donald Tramp nazvao je Vladimira Zelenskog diktatorom, jer je odbio da održi izbore u Ukrajini.
FOTO: Tanjug/AP
- Diktator bez izbora, Zelenskom je bolje da radi brzo ili će ostati bez zemlje. U međuvremenu, mi uspešno pregovaramo o okončanju rata sa Rusijom, za šta svi priznaju da samo ‘TRAMP’ i Trampova administracija mogu da urade - napisao je američki lider na svojoj društvenoj mreži Istina.
On je naveo da je Zelenski nagovorio Sjedinjene Američke Države da „potroše 350 milijardi dolara, uđu u rat koji nije mogao biti dobijen, koji nikada nije trebalo da počne, ali rat koji on, bez SAD i Trampa, nikada neće moći da reši“.
Tramp je istakao da su Sjedinjene Američke Države potrošile 200 milijardi dolara više od Evrope, kao i da je evropski novac zagarantovan, „dok SAD neće ništa povratiti.“
- Ovaj rat daleko je važniji za Evropu nego za nas – mi imamo veliki, prelepi okean koji nas razdvaja. Povrh svega, Zelenski priznaje da je polovina novca koji smo mu poslali nestala - istakao je američki predsednik.
Prema njegovim rečima, Bajden nikada nije pokušao, a Evropa nije uspela da donese mir.
- Volim Ukrajinu, ali Zelenski je uradio užasan posao, njegova zemlja je razbijena, a milioni su nepotrebno umrli – I to se nastavlja… - zaključio je Tramp.
(Sputnjik)
Preporučujemo
TRAMP POHVALIO ORBANA, PA REKAO: Ne, nisam mu to obećao, ali je svakako tražio
09. 12. 2025. u 22:24
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)