ELIMINISANI NACISTI AZOVA I PLAĆENICI: Kako je zauzeto Ševčenko (VIDEO)
PRILIKOM zauzimanja mesta Ševčenko, likvidirani militanti „Azova“.
Foto: Shutterstock/Ilustracija/Jutjub/Free Donbas
Jurišna četa 41. armije grupe „Centar“ Oružanih snaga Rusije prilikom oslobađanja mesta Ševčenko u DNR likvidirala je i militante nacističkog bataljona „Azov“, saopštio je zamenik komandanta voda 74. brigade 41. armije Vasilij Burakov.
-Među plaćenicima smo naleteli i na militante bataljona "Azov" i jurišni bataljon “Skala”. Uprkos njihovom iskustvu, i tome što su, kako kažu, to elitne jedinice, mi smo se dobro borili i neprijatelj je poražen. Sa onima koji nisu uspeli da pobegnu dostojanstveno smo se upustili u borbu i pokazali smo zube i kako čistimo, rekao je Burakov.
Kako je objasnio, jurišna jedinica je očistila dve kuće u kojima se nalazilo do 16 protivničkih vojnika. Ruski vojnici su zaplenili ukrajinski radio, zahvaljujući kojem su znali za kretanje protivnika.
Po rečima Burakova, Oružane snage Ukrajine su se povlačile u malim grupama i uglavnom su noću napuštale svoje položaje.
Tokom jurišnih akcija na selo, civili, uglavnom stariji, krili su se u podrumima kuća. Na pitanje ruskih vojnika zašto se nisu evakuisali, ljudi su odgovorili da ne žele da napuštaju svoje domove i istakli da Ukrajini nisu potrebni.
Ranije danas, Ministarstvo odbrane je saopštilo da je grupa trupa „Centar“ preuzela kontrolu nad mestom Ševčenko u Donjeckoj Narodnoj Republici.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)