FAJNENŠEL TAJMS: Šolc se zbog Ukrajine posvađao sa Dudom u prisustvu drugih lidera EU
ZAMRZNUTA ruska imovina izazvala je svađu između nemačkog kancelara Olafa Šolca i poljskog predsednika Andžeja Dude na sastanku lidera EU ove nedelje, piše "Fajnenšel tajms".
AP Photo/Markus Schreiber)
Razgovarajući o načinima dalje podrške Ukrajini, poljski predsednik je pozvao EU da konačno konfiskuje i potroši zamrznutu rusku imovinu u vrednosti od 260 milijardi evra za podršku Kijevu.
Ovu ideju odavno promovišu SAD i Velika Britanija, dok se Nemačka, Francuska i Italija protive.
- Ne razumete kako će to uticati na stabilnost naših finansijskih tržišta. Ne koristite ni evro - rekao je Šolc preko stola Dudi, zaprepastivši ostale prisutne lidere, izjavila su tri različita izvora za "Fajnenšel tajms".
Posle ruskog napada na Ukrajinu, zapadne zemlje su zamrzle rusku imovinu, koju su uglavnom predstavljale hartije od vrednosti i devizni depozitni računi.
Ukupan obim imovine u vlasništvu Ruske centralne banke i drugih ruskih vladinih agencija, kao i sankcionisanih pojedinaca, procenjuje se na približno 300 milijardi dolara, od kojih se većina nalazi u zemljama EU.
BONUS VIDEO: NEMCIMA ŠOLC KAO HITLER
Preporučujemo
NEMAČKOJ STIGLO UPOZORENjE PRED NAPAD? Cure novi detalji o masakru u Magdeburgu
21. 12. 2024. u 08:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)