"POBEDA TRAMPA NEĆE PROMENITI PRISTUP SAD UKRAJINSKOJ KRIZI" Lavrov: Vašington će uvek nastojati da kontroliše sve u orbiti NATO-a

14. 11. 2024. u 08:45

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov ocenio je da pobeda Donalda Trampa na predsedničkim izborima u SAD verovatno neće promeniti pristup Vašingtona ukrajinskoj krizi jer, kako je naveo, SAD neće samo napustiti svoje strateške interese tamo.

ПОБЕДА ТРАМПА НЕЋЕ ПРОМЕНИТИ ПРИСТУП САД УКРАЈИНСКОЈ КРИЗИ Лавров: Вашингтон ће увек настојати да контролише све у орбити НАТО-а

Foto AP

- Fundamentalni pristup Vašingtona pitanjima koja se tiču Ukrajine, kao i onih koja se tiču Evrope, neće se promeniti, jer će Vašington uvek nastojati da kontroliše sve što se dešava u orbiti NATO-a, posebno na teritoriji NATO-a - rekao je Lavrov u intervjuu za TV kanal Rusija-1 .

Osim toga, dodao je on, granice između Evropske unije i NATO-a postaju "zamagljene i vojno i politički", prenosi TASS.

- Kako će oni vršiti tu kontrolu, može se samo nagađati, nije na meni da spekulišem, ali postoje razne opcije. Ali da će hteti da zadrže ove procese pod njihovom kontrolom nije sporno - dodao je on.

Tramp je tokom predizborne kampanje rekao da će, ako se vrati u Belu kuću, rešiti ukrajinski sukob i pre stupanja na dužnost, ne navodeći detalje svog mirovnog plana.

Ruski predsednik Vladimir Putin ranije je izneo uslove za rešavanje situacije u Ukrajini, koji podrazumevaju povlačenje ukrajinskih trupa iz Donbasa i Novorosije i odustajanje od planova za ulazak u NATO.

Moskva takođe smatra da se moraju ukloniti sve zapadne sankcije Rusiji i garantovati vanblokovski i nenuklearni status Ukrajine, podseća TASS.

(Tanjug)

BONUS VIDEO:

RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?