RUSKO VAZDUHOPLOVSTVO SVE MOĆNIJE: Stigla nova tranša aviona Su-57 i Su-35S (VIDEO)
"OBJEDINjENA avio-korporacija" (OAK), koja je deo "Rosteha", predala je Vazdušno-kosmičkim snagama Rusije još jednu seriju novih aviona Su-57 i Su-35S.
Foto MoD Rusija
Isporučeni borbeni avioni su već prošli kroz ceo ciklus fabričkih ispitivanja i raspoređeni su na svoje matične aerodrome. Sledeća serija ovih aviona biće isporučena do kraja godine, a trenutno se letelice nalaze u različitim fazama proizvodnje.
Iz "Rosteha" podsećaju da su prilikom izrade Su-57 implementirane sve karakteristike pete generacije, uključujući i slabu vidljivost.
-Danas je Su-57 jedini lovac pete generacije koji je potvrdio svoje revolucionarne karakteristike u svim vidovima borbene upotrebe. Ovo je strašno oružje sa naprednim sredstvima za uništavanje. Avion je veoma izdržljiv zbog niske vidljivosti i savremenog odbrambenog sistema, izjavio je generali direktor kompanije Sergej Čemezov.
On je dodao da se Su-57 unapređuje na osnovu operativnih iskustava, kao i da se proizvodni kapaciteti šire.
-Su-57, zajedno sa avionima Su-34, Su-35S i drugim avionima, predstavlja krila naše pobede koja kompanije "Rosteha" za proizvodnju aviona obezbeđuju vojsci na vreme i na kvalitetan način, zaključio je Čemezov.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
RUSIJA IMA NOVU SMRTONOSNU BOMBU: Domet klizne bombe povećan na 120 km (VIDEO)
09. 11. 2024. u 17:24
IMAĆE RAZORNO DEJSTVO KAO AVIO-BOMBA: "Rosteh" o novoj verziji TOS-a (VIDEO)
09. 11. 2024. u 00:33 >> 01:45
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)