UKRAJINCI NAPALI 1.500 KM UNUTAR TERITORIJE RUSIJE: Udar na naftnu rafineriju na samoj granici Evrope (FOTO/VIDEO)
UKRAJINSKI dron pogodio je naftnu rafineriju u gradu Ufa u ruskoj republici Baškortostan podno Urala, planinskog masiva koji razdvaja Evropu i Aziju.
Foto: Profimedia/Ilustracija/liveuamap
Kijev indipendent Radij Habirov, prvi čovek te republike, objavio da su tri ukrajinska drona pala na području naftne rafinerije, pri čemu je jedan od njih pao na samo postrojenje.
- Dron je izazvao minimalnu štetu i nije bilo žrtava - naveo je Habirov.
Ukrajinski sajt navodi da još ne može da potvrdi ove tvrdnje ruskog zvaničnika pošto se vlasti u Kijevu nisu oglasile o ovom napadu.
Navodi se da je ovaj incident te drugi slučaj od početka ruske invazije punog obima da su ukrajinski dronovi dejstvovali na postrojenja u Baškortostanu, koji se nalazi na oko 1.500 kilometara od granice s Ukrajinom.
Podseća se da je 9. maja ove godine izvor iz Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) kazao Kijev indipendentu da je njihov dron dugog dometa napao naftnu rafineriju "Gazprom neftehima" u gradu Salavat u istoj toj republici.
(Kurir/The Kyiv Independent)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
BIVŠI NEMAČKI KANCELAR ŠREDER: Isporuke oružja Kijevu ni na šta neće primorati Rusiju
31. 10. 2024. u 22:15
AMERIKANCI IZNELI ŠOK PODATKE: Evo koliko se severnokorejskih vojnika nalazi u Kursku
31. 10. 2024. u 18:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
RIBE SAME MASOVNO ISKAČU IZ DUNAVA: Ljudi ne veruju šta se desilo kod Smedereva (VIDEO)
NA DUNAVU, u neposrednoj blizini Smederevske tvrđave, zabeležen je prizor koji se ne viđa svakog dana.
28. 07. 2026. u 19:54 >> 20:05
Komentari (0)