GUVERNER DAO OSTAVKU MINISTRU FINANSIJA PREKO RADIJA: Zajedno sa tri zvaničnika otišao van zemlje, nije se javljao 7 dana
GUVERNER države Zapadne Ekvatorije u Južnom Sudanu, general Alfred Futujo Karaba, suspendovao je u četvrtak svog ministra finansija Vilijama Adrijana Baikija državnim nalogom koji je pročitan na lokalnoj radio stanici.
Foto Shutterstock
Iako razlozi za suspenziju nisu pomenuti, Baiki je bio među trojicom ministara koji su imali sedam dana da se jave državi na svoje dužnosti.
- Ova naredba se može navesti kao državni nalog br. 19/2024 za suspenziju Vilijama Adrijana Baikija sa njegove pozicije državnog ministra finansija, planiranja i investicija, države Zapadna Ekvatorija, jer je nekoliko meseci bio odsutan sa funkcije bez rešenja Veća ministara ili guvernera. Naredba će biti ukinuta kada se vrati u državu i da zadovoljavajuće objašnjenje - navodi se u pismu koji je radio Tamazuj objavio,a potpisao guverner Karaba.
Guverner Karaba je imenovao Baziju Tita Morisa, ministra javnih službi, da deluje u oblasti finansija.
BONUS VIDEO:
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
"NIJE BILO LAKO IZDRŽATI": Rađen progovorio o razlozima za razvod od Ane i najtežem periodu
VATERPOLISTA Nikola Rađen bio je u braku sa pevačicom Anom Kokić sa kojom ima dve ćerke, od koje se razveo nakon jedanaest godina ljubavi, a sada progovorio o teškom periodu.
05. 12. 2025. u 07:50
Komentari (0)