BAJDEN SAOPŠTIO VELIKE VESTI: Amerika će početi da ispušta iz vazduha pomoć jednoj zemlji koja je u ratu
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden izjavio je danas da će SAD početi da ispuštaju iz vazduha humanitarnu pomoć u Gazi.
Tanjug
Bajden je najavio taj potez nakon što je u četvrtak najmanje 115 Palestinaca ubijeno, a više od 750 povređeno kada su, prema navodima Ministarstva zdravlja u Gazi kojim upravlja Hamas i rečima svedoka, obližnje izraelske trupe otvorile vatru dok su ljudi pohrlili da uzmu robu iz konvoja pomoći, preneo je AP.
Bajden je rekao da će ispuštanje pomoći iz vazduha početi "narednih dana".
Izrael je saopštio da su mnogi mrtvi zgaženi u stampedu povezanim sa haosom i da su njegove trupe pucale na neke u masi za koje su verovali da su krenuli ka njima na preteći način.
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS - Američki tenk u plamenu
Preporučujemo
"MOJ SAVETNIK KAŽE DA SMO BLIZU": Bajden otkrio kojeg datuma očekuje primirje u Gazi
27. 02. 2024. u 00:20
NETANIJAHU ZAPRETIO: Raste pritisak da se zaustavi rat, ali ja ću mu se odupreti
29. 02. 2024. u 20:36
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)