VELIKA ZAPLENA DROGE NA MORU: Kolumbijska mornarica presrela podmornicu sa 800 kilograma kokaina
KOLUMBIJSKA ratna mornarica presrela je podmornicu koja je nosila skoro 800 kilograma kokaina.
Foto: Twitter/Armada de Colombia
Podmornica dugačka 15 metara, poznata kao "narko-podmornica", prva je koja je otkrivena ove godine i prersretnuta je u teritorijalnim vodama Kolumbije, preneo je Bi-Bi-Si.
Mornarica procenjuje da je vrednost zaplene oko 27 miliona dolara i dodaje se da se veruje da je podmornica išla ka SAD ili Evropi.
Tri osobe koje su bile u podmornici, uhapšene su.
Mornarica je dodala da je presrela plovilo koje je išlo kroz Pacifik u nedelju.
Nađeni su paketi kokaina hidroklorida, na kojima je bio pečat škorpiona ili su nazvani "Vini" ili "Karnal".
Droga i krijumčari su prebačeni u Buenaventuru, kolumbijski lučki grad.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)