SNAŽNA PORUKA LUKAŠENKA I LAVROVA: Belorusija i Rusija čuvaju svet, tako će i ostati
BELORUSIJA je pouzdan partner Rusije i u to nema sumnje, rekao je danas predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko na sastanku sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejem Lavrovom u Minsku.
Foto: Tanjug/AP
- I Rusija i Belorusija danas čine mnogo da Evropa i ceo svet ne bi skliznuli ka najopasnijoj liniji. Treba da znate da će i dalje biti tako. Mi smo pouzdani saveznici Ruske Federacije. Možete biti sigurni i u ovo. I tu nema nikakve igre, jer razumemo da je mnogo toga na kocki. Pre svega, opstanak naših država i naših naroda - rekao je Lukašenko.
- Mi radimo kao jedna celina i budite sigurni da će Belorusija biti privržena upravo tom principu - podvukao je on, te dodao da će sutra ponovo razgovarati telefonom sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.
Takođe, poručio je i da je njegova zemlja spremna na bilo kakav razvoj događaja pred održavanje sledećih parlamentarnih izbora u februaru.
- A predsednički izbori će se održati godinu dana nakon parlamentarnih. Čeka nas težak period. I zapadnjaci se spremaju za to. Mi to vidimo. Spremni smo za bilo kakav scenario - prokomentarisao je.
Lavrov je sa svoje strane istakao da se Evropska unija, pod pritiskom Vašingtona, odlučuje za korake koji dovode do gubitaka.
Današnji sastanak Lavrova i Lukašenka održan je nakon konferencije "Evroazijska bezbednost: realnost i perspektive u svetu koji se menja". U njoj su učestvovali kako ruski, tako i mađarski ministar spoljnih poslova.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)