PENTAGON ANALIZIRAO TRENUTNU SITUACIJU U ZEMLJI: Rusija predstavlja veliku pretnju za SAD u sajber prostoru
RUSIJA predstavlja snažnu pretnju za SAD u digitalnom prostoru i spremna je da izvodi sajber napade na Vašington i njegove saveznike, navodi se u sajber strategiji američkog Ministarstva odbrane.
Foto: Depositphotos
- Rusija ostaje snažna pretnja za SAD u sajber prostoru. Rusija je preduzela napore da izvrši poguban uticaj na SAD u cilju manipulisanja i potkopavanja poverenja u izbore - navodi se u dokumentu.
Takođe se konstatuje da Rusija nastavlja da poboljšava svoje sposobnosti „u špijunaži, uticaju i izvođenju napada“.
- U kriznoj situaciji Rusija je spremna da pokrene slične sajber napade protiv SAD, naših saveznika i partnera - zaključuje Pentagon.
Posle predsedničkih izbora 2016. godine američke vlasti pokrenule su istragu o navodnim vezama štaba Donalda Trampa sa Rusijom, oslanjajući se na materijale iz dosijea koji je pripremio bivši britanski obaveštajac Kristofer Stil. Rusija je više puta odbacila optužbe za mešanje u američke izbore.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: JEZIVE SCENE IZ ATINE - Poplavljena metro stanica
Preporučujemo
PROSLAVILA GA ULOGA VUKA: Verenica poginula trudna, glumac preminuo čisteći kafane
12. 09. 2023. u 08:01
SVE IM KREĆE UZBRDO: Ovi znaci Zodijaka su najveći srećnici do 15. septembra
12. 09. 2023. u 16:07
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)