PUTNICI BESNI: Otkazano više od 60 letova zbog štrajka radnika na jednom od većih evropskih aerodroma
UKUPNO 64 leta otkazana su na Međunarodnom aerodromu u Ženevi, usled štrajka zaposlenih zbog plata.
Foto: Tanjug AP
Oko 100 zaposlenih okupilo se na terminalu za odlazne letove, protestujući zbog politike u vezi sa platama koju je odobrio upravni odbor, a kojom se zamrzavaju povećanja plata.
Sindikat javnih službi, koji je odbio predlog uprave aerodroma kojim bi se okončao štrajk, izglasao je nastavak štrajka do kraja dana. Planirano je da se štrajk nastavi sutra, piše Rojters.
- Naravno da je to nesrećna okolnost, ali od putnika tražimo da usmere bes ka upravi aerodroma koja je odgovorna za ovaj haos - izjavio je sekretar Sindikata Džamšid Puranpir.
Vazdušni saobraćaj obustavljen je na aerodromu između 6.00 i 10.00 časova.
Kašnjenja su postala primetna oko 9.30 časova, kada su putnici formirali velike redove za prijavu i bezbednosne provere.
BONUS VIDEO: KULjA VODA NA SVE STRANE: Snimak oštećenja na brani Kahovskaja
Preporučujemo
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)