ODGOVOR ERDOGANA NA SPALJIVANJE KURANA: "Naučićemo Zapad da vređanje muslimana nije sloboda misli"
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan čestitao je danas Kurban-bajram muslimanima u Turskoj i širom sveta te se osvrnuo na jučerašnji gnusni čin spaljivanja Kurana u Švedskoj.
Foto: Profimedia
- Naučićemo Zapad da vređanje muslimana nije sloboda misli - rekao je Erdogan, prenosi Klix.
Dodao je da će Turska na najsnažniji način pokazati reakciju i da je potrebna odlučna borba protiv terorističkih organizacija i neprijatelja islama.
- Koliko god oni koji počine ovaj zločin, oni koji to dozvoljavaju pod krinkom slobode misli, oni koji zatvaraju oči pred ovom podlošću neće ostvariti svoje ciljeve - rekao je Erdogan.
Podvukao je kako je potrebno znati da Turska nikada neće pokleknuti pred politikom provokacije ili politikom pretnje.
Podsetimo, u sredu je Salvan Momika, poreklom iz Iraka, zapalio Kuran ispred džamije u Stokholmu.
(Dnevnik.ba)
BONUS VIDEO: VESELO NA ULICAMA PARIZA - Obeležava se Dan muzike širom grada
Preporučujemo
ERDOGAN POBESNEO: Osudio novo spaljivanje Kurana u Švedskoj prvog dana Kurban-bajrama
29. 06. 2023. u 15:44
ŠVEDSKI MINISTAR BILSTREM: Ispunili smo uslove koje je postavila Turska za ulazak u NATO
27. 06. 2023. u 23:35
HOĆE LI ERDOGAN POPUSTITI: Čeka se zeleno svetlo - Švedska i Turska uskoro u Briselu
26. 06. 2023. u 16:19
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (1)