LAŽNE SLIKE: Fotomontaže Trampa u zatvoru preplavile internet (FOTO)
DONALD Tramp koji gleda pravo u kameru odeven u crnu majicu, gleda sa strane ili koluta očima u zatvorskom odelu samo su neke od fotomontaža koje nakon njegovog jučerašnjeg saslušanja u Krivičnom sudu na Menhetnu kruže internetom.
Foto: Profimedia
Nekoliko navodnih policijskih fotografija koje prikazuju bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, snimljenih posle saslušanja u Njujorku, proširilo se društvenim mrežama uprkos tome što Tramp nije pozirao policijskim službenicima.
Trampu su po dolasku u sud uzeli otiske prstiju, ali nisu ga fotografisali, otkriveno je iz policije za AP.
Lažne fotografije, od kojih je za neke korišćena veštačka inteligencija, zavarale su mnoge korisnike društvenih mreža.
U širenju lažnih fotografija učestvovao je i Tramp koji se izjasnio da nije kriv po 34 tačke optužnice. Bivši američki predsednik je odlučio da zaradi na vlastitim lažnim fotografijama pa na njegovim zvaničnim stranicama možete kupiti majicu na kojoj je njegova „zatvorska fotografija“, preneo je Indeks.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
ERUPCIJA VULKANA NA KAMČATKI: "Bezimeni" izbacio pepeo šest kilometara uvis
Preporučujemo
HAOS ISPRED SUDA U NjUJORKU: Sukobile se Trampove pristalice i demonstranti
04. 04. 2023. u 19:45
"NIŠTA NIJE UČINjENO NEZAKONITO": Tramp se oglasio nakon istorijskog saslušanja
05. 04. 2023. u 00:26
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)