TENZIJE U NAGORNO-KARABAHU: Rusija ozbiljno zabrinuta zbog eskalacije sukoba

Novosti online

06. 03. 2023. u 17:51

RUSIJA je duboko zabrinuta zbog eskalacije tenzija u Nagorno-Karabahu i poziva jermensku i azerbejdžansku stranu na uzdržanost, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

ТЕНЗИЈЕ У НАГОРНО-КАРАБАХУ: Русија озбиљно забринута због ескалације сукоба

Foto: Ap Photo/Dmitrij Lovecki

- Izražavamo ozbiljnu zabrinutost zbog eskalacije tenzija u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu. Poslednjih dana je bilo višestrukih kršenja primirja. Oružani incident koji se dogodio 5. marta rezultirao je gubitkom života i sa jermenske i s azerbejdžanske strane - rekla je Zaharova, prenosi TAS.

Zaharova je predočila da Rusija ponovo ukazuje na potrebu da se "striktno poštuju odredbe lidera Rusije, Azerbejdžana i Jermenije" iz sporazuma postignutog 9. novembra 2020. godine o potpunom prekidu vatre i svih neprijateljstava u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu.

Ona je naglasila da sva pitanja koja mogu da ugroze bezbednost i svakodnevni život u zoni odgovornosti ruskog mirovnog kontingenta moraju da se rešavaju mirnim putem, kroz komunikaciju dve strane pod okriljem mirovnog kontingenta Ruske Federacije.

Tri policajca samoproglašene Republike Nagorno-Karabah su poginula, a jedan je ranjen u granatiranju koje je počinila azerbejdžanska vojska, saopštilo je ranije danas ministarstvo unutrašnjih poslova Nagorno-Karabaha.

Poginuli su, kako je navelo ministarstvo, bili službenici odeljenja za pasoše i vize, preneo je Interfaks.

TAS navodi da je i Ministarstvo odbrane Azerbejdžana izvestilo o mrtvima i povređenima u novim sukobima u Nagorno-Karabahu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)