HOĆE DA PREIMENUJU RUSIJU: Zelenski će razmotriti zahtev, evo koje ime je predloženo
PETICIJA za promenu imena Rusije u "Moskoviju", koja je objavljena na sajtu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog, dobila je potreban broj glasova za njeno zvanično razmatranje.
Foto: Profimedia/Vikipedija
Peticija je registrovana na sajtu predsednika Ukrajine krajem novembra prošle godine.
Njeni autori traže da se nazivi "Rusija" i "Ruska Federacija" zamene sa "Moskovija" i "Moskovska federacija", kao i da se sve reči sa korenom Rusija promene u odgovarajuće varijacije pojma "Moskovska".
Od 14. februara, peticija je dobila 25.000 glasova neophodnih da je razmotri predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski. Prema pravilima platforme, šef države će morati zvanično da odgovori na poziv građana.
Ako bude odobren, predsednik Ukrajine će podneti Vrhovnoj radi predloge zakona koji imaju za cilj rešavanje pitanja pokrenutih u peticiji.
BONUS VIDEO: UNAPREĐENI TORNADO-G SISTEM NA BOJNOM POLjU - Rusi koriste višecevne bacače u zoni ratnih dejstava
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (7)