ŠOLC ZAHTEVA OD KINEZA: Hoćemo ravnopravnost, moguće su posledice
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc izjavio je danas da su Nemačka i Kina isuviše daleko od reciprociteta kada je reč o bilateralnim odnosima i da će nemačka strana zahtevati od Pekinga ravnopravnu saradnju.
Foto Tanjug/AP
Šolc je dva dana uoči posete Pekingu naveo u razgovoru za "Frankfurter Alemajne cajtung" u kojim to oblastima saradnja nije ravnopravna.
- Daleko smo, predaleko od ravnopravne saradnje Kine i Nemacke, na primer u oblasti pristupa kompanija tržištu, licencama, zaštite intelektualne svojine ili pitanja pravne sigurnosti i jednakog tretmana naših građana - rekao je Šolc, prenela je agencija RIA Novosti.
On je upozorio da "tamo gde Kina ne dozvoljava reciprocitet, to ne može ostati bez posledica".
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
KUSTINA BURNA LjUBAV SA SUPRUGOM MAJOM: Raskidali, hteo da bije njene udvarače
02. 11. 2022. u 07:52
PUTIN IZDAO NAREDBU MINISTARSTVU ODBRANE: Ruski lider otkrio šta zahteva
02. 11. 2022. u 17:27
OŠTRA REAKCIJA ITALIJANSKOG LISTA NA IZJAVU FON DER LAJEN O VENECUELI: "Njoj pripada nagrada za najnedostojniju izjavu"
ITALIJANSKI list L’AntiDiplomatico, poznat po kritičkom odnosu prema politici EU i NATO, oštro je reagovao na izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen posle američkih udara na Venecuelu.
04. 01. 2026. u 10:37
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (5)