"PONEKAD NE SPAVAM": Šolc otvorio dušu i priznao sugrađanima
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc priznao je sugrađanima da ponekad ne spava, ali je zamolio da ne brinu previše o njemu.
Foto Tanjug/AP
Kancelarka u utorak održava četvrti sastanak sa sugrađanima u okviru niza dijaloga. Komunikacija se odvija u nemačkom gradu Gifhorn, koji se nalazi u saveznoj državi Donja Saksonija.
Jedan od učesnika sastanka je želeo da zna koliko sati dnevno kancelar spava.
- Nikada neću dati odgovor na ovo pitanje, jednostavno zato što ni sam ne bih želeo da znam odgovor na njega. Ali to se dešava na različite načine, tako da ne treba previše da brinete - odgovorio je Šolc. Razgovor je direktno prenosio portal nemačke vlade.
- Ali ima noći kada uopšte ne spavam zbog pregovora ili iz drugih razloga. Ali sve je u redu - dodao je kancelar.
Tokom niza dijaloga sa sugrađanima, kancelar planira da poseti svih 16 saveznih država Nemačke. Prvi od ovih sastanaka već je održan u leto u Libeku , a zatim u Magdeburgu. U septembru je u Esenu vođen kancelarov dijalog sa sugrađanima. Dijalozi Šolca sa sugrađanima obično se odvijaju u formatu gradskog sastanka - prenela je RIA.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI:
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI Intezivne borbe na frontu na reci Žerebec; Uništeno 40% energetske infrastrukture (MAPA)
01. 11. 2022. u 07:15 >> 02:59
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (2)