MASOVNA DEZERTERSTVA UKRAJINACA: Cela četa napustila rovove, pre njih 200 nacista Krakena odbilo da ode u Donbas
ZBOG sve značajnih gubitaka u redovima oružanih snaga Ukrajine, broj slučajeva dezerterstva raste, rekao je na brifingu zvanični predstavnik Ministarstva odbrane Rusije general-potpukovnik Igor Konašenkov.
Foto Tanjug/AP
- Četa 58. bataljona 104. odvojene brigade teritorijalne odbrane, koja je bila operativno potčinjena komandantu 108. bataljona 10. brdske jurišne brigade, u rejonu naselja Verhnekamenskoe Donjecke narodne Republika, napustila svoje pozicije u punoj snazi“, rekao je on.
Nekoliko dana ranije, Ministarstvo odbrane Rusije govorilo je o sukobu sa komandantima nacionalističkog bataljona Kraken. Nakon toga, okršaj je prerastao u pucnjavu u kojoj je ubijeno šest militanata. Tada je 200 pripadnika “elitne” nacističke jedinice odbilo da ode na položaje u Donbas.
BONUS VIDEO - KAKO DELUJE TOS-1A: Snimak lansiranja projektila sa višecevnog bacača
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Smenjen šef SBU- 60 agenata prišlo Rusima; Otkriven magacin diverzanata imali i PVO sistem Igla (MAPA/VIDEO)
17. 07. 2022. u 07:32 >> 02:44
UDRANjE KIJEVA GLAVOM O ZID: Ukrajinske pretnje Krimu američkim raketama
16. 07. 2022. u 22:13
ODLUČNI DA POSTANU DEO RUSIJE: "Referendum je važan za sve oslobođene teritorije"
17. 07. 2022. u 10:18
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)