RUSIJA ZAVRĆE GAS: GasTera odbio da pristane na zahteve Moskve za plaćanje u rubljama
30. 05. 2022. u 19:06
GASTERA neće dobijati gas od ruskog Gasproma od 31. maja nakon što je odbio da pristane na zahteve Moskve za plaćanje u rubljama, saopštila je danas holandska kompanija.
Povezane vesti
PUTIN EVROPI: Možemo da vam obustavimo gas odmah, a ne za mesec dana
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je juče da bi ta zemlja mogla da obustavi isporuke gasa evropskom tržištu odmah, a ne za mesec dana, odnosno 25. aprila kada stupa na snagu uredba Evropske unije kojom se zabranjuje uvoz ruskog gasa.
05. 03. 2026. u 08:02
Najnovije iz rubrike
ALBANIJA NEĆE DA PRIMA MIGRANTE: Tirana ne namerava da obnovi sporazum s Rimom o repatrijaciji izbeglica, jer ulazi u EU 2030.
ALBANSKI ministar spoljnih poslova Ferit Hodža objavio je da Tirana neće obnoviti sporazum sa Italijom 2030. godine u vezi sa korišćenjem objekata Gjader i Šenđin za repatrijaciju migranata, jer je uveren da će njegova zemlja do tada postati članica EU, pa neće biti više spadati u teritorije van Unije.
15. 05. 2026. u 06:30
MAKEDONSKI DŽEK TRBOSEK: Čobanin iz okoline Starog Nagoričana - prvi serijski ubica žena u RSM
INTENZIVNIM istragama makedonskog Javnog tužilaštva otkriven je prvi serijski ubica žena u Severnoj Makedoniji.
14. 05. 2026. u 23:59
UBIJEN DEČAK: Jeziva pucnjava na jugu zemlje
DEČAK star 14 godina ubijen je večeras, a dve osobe su ranjene u pucnjavi koja se povezuje sa trgovinom drogomu Nantu na jugu Francuske, saopštili su izvori bliski istrazi.
14. 05. 2026. u 23:35
RUSI OPKOLILI UKRAJINSKO UTVRĐENJE: Klešta se sklapaju, sprema se veliki poraz Ukrajine
RUSKA vojska napreduje po bokovima u pravcu Konstantinovke i obavija grad, rekao je šef DNR Denis Pušilin.
14. 05. 2026. u 23:30
MADURO PREBAČEN U ĆELIJU SA 18 ZATVORENIKA: Oglasio se njegov sin
SVRGNUTI predsednik Venecuele Nikolas Maduro, koji je u pritvoru Sjedinjenim Američkim Državama, gde mu se u Njujorku sudi zbog optužbi za krijumčarenje droge i oružja, prebačen je u ćeliju sa još 18 zatvorenika, izjavio je danas njegov sin Nikolas Maduro Gera.
14. 05. 2026. u 22:46
Bela breza
31.05.2022. 01:31
Kako spinuji zapadni kolonijalni umovi. Vi ste prvo uveli sankcije, pokrali imovinu, oterali ruske banke, gurnuli Ukrajinu u rat i sada su vam rusi krivi jer odbijaju da vas servisiraju za dzabe. Neka, neka doci ce vam uskoro racun za naplatu za sve kolonijalne pljacke, obojene revolucije i vojne intervencije.