MI SMO NAROD IZ ISTOG KORENA: Lukašenko poslao jasnu poruku - "Rusija nije samo saveznik Belorusije"
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko istakao je postojanje najbližih savezničkih odnosa sa Rusijom u intervjuu za japanski kanal TBS.
Foto: EPA
Šef beloruske države je upitan da li podržava ruske vojne operacije u Ukrajini.
- Veoma mi je lako da na vaše pitanje odgovorim pitanjem. Ovde ste vi (Japan) saveznik Sjedinjenih Američkih Država i praktično podržavate SAD u glavnim problemima svetskog poretka. Zašto? - upitao je predsednik Belorusije.
S tim u vezi, on je podsetio na odluku o stvaranju još jednog bloka moći u Tihom okeanu - odbrambenog saveza AUKUS.
- Zato mi je lako da odgovorim na vaše pitanje, u smislu da Rusija nije samo naš saveznik. Rusija i mi smo narodi iz istog korena. Vi ćete me kao Japanac razumeti - rekao je Aleksandar Lukašenko.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
UDAR JURIŠNIH DRONOVA: Napad na ukrajinske trupe i opremu
Preporučujemo
(UŽIVO) RAT U UKRAJINI: Bugarska donela neverovatnu odluku, Kina pozvala NATO da održi obećanje
19. 03. 2022. u 07:57 >> 23:06
VUČIĆ ODGOVORIO BUGAJSKOM: "Još jednom biste ovu zemlju da unesrećite"
18. 03. 2022. u 22:46
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)