SMETA IM KARL MARKS: Talas rusofobije širi se Amerikom
UNIVERZITET na Floridi je navodno promenio naziv radne sobe posvećene Karlu Marksu, usred talasa rusofobije u Sjedinjenim Američkim Državama.
Foto: Arhiva
- S obzirom na trenutne događaje u Ukrajini i u svetu, utvrdili smo da je prikladno da uklonimo ime Karla Marksa koje je postavljeno u grupnoj studijskoj sobi na Univerzitetu Florida 2014. godine - rekao je Hesi Fernandez, direktor za strateške komunikacije.
Prošlog leta, Državni univerzitet Pensilvanije je, takođe, uklonio prikazani citat bivšeg kubanskog lidera Fidela Kastra.
(sputniknews.com)
Preporučujemo
O ZAPADU VIŠE NEMAMO ILUZIJA Lavrov: SAD žele da se ponašaju kao globalni šerif
18. 03. 2022. u 10:21
ZELENSKI TAJANSTVEN: Nije precizirao šta uključuje dodatni vojni paket pomoći od SAD
18. 03. 2022. u 09:38
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (2)