NAZIRE SE KOMPROMIS? Kijev predlaže primenu austrijskog ili švedskog modela demilitarizovane zemlje
KIJEV na pregovorima predlaže da se na Ukrajinu primeni austrijski ili švedski model demilitarizovane zemlje, koja ima svoju vojsku, izjavio je šef ruske delegacije, pomoćnik predsednika Rusije Vladimir Medinski.
Foto AP
- Na pregovorima se razmatra očuvanje i razvoj neutralnog statusa Ukrajine, demilitarizacija Ukrajine, osim toga, razmatra se i celokupan kompleks pitanja koja su povezana sa veličinom ukrajinske vojske - rekao je on.
Ova pitanja se razmatraju na nivou rukovodstava Ministarstava odbrane Rusije i Ukrajine, navodi pomoćnik ruskog predsednika i ističe da Kijev i sada ima neutralni status.
- Upravo u uslovima neutralnosti je Ukrajina izašla iz Sovjetskog Saveza 1991. godine i ta neutralnost je zapisana u Deklaraciji o suverenitetu Ukrajine - podvukao je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
GRANATIRANA ZGRADA U KIJEVU: Traju žestoke borbe
Preporučujemo
RUSIJA OBRUKALA AMERIKU: Moskva urnebesnim snimkom ponizila Vašington (VIDEO)
16. 03. 2022. u 10:23
RUSIJA UPOZORILA HRVATE I SLOVENCE: Šaljete plaćenike i naoružavate Ukrajinu, to je avantura!
16. 03. 2022. u 08:59 >> 10:59
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (2)