KRIZA U UKRAJINI: Ekonomija izgubila 119 milijardi dolara zbog vojne operacije Rusije
RUSKA vojna intervencija na Ukrajinu nanela je štetu ukrajinskoj ekonomiji od 119 milijardi dolara, izjavio je zamenik ukrajinskog ministra ekonomije Denis Kudin.
Foto: ilustracija
Prema njegovim rečima, čak 75 odsto preduzeća u ratom pogođenim oblastima prestalo je sa radom, a većina metalurških preduzeća u istočnoj Ukrajini takođe ne radi, prenosi agencija Rojters.
- To znači da ćemo imati manji izvoz metala - izjavio je Kudin, dodajući da izvoz metala čini značajan udeo u ukupnom izvozu Ukrajine.
BONUS VIDEO: UNIŠTENO POSTROJENjE TENKOVA U HARKOVU: Snimak načinjene štete
Preporučujemo
"MI ĆEMO BITI PRVI, VI ĆETE BITI DRUGI..." Zelenski uputio upozorenje ostatku Evrope!
08. 03. 2022. u 11:03
ZELENSKI: "Juče evakuisano nešto više od 7.000 ljudi iz četiri grada"
12. 03. 2022. u 08:31
NE ISKLjUČUJEMO SASTANAK IZMEĐU PUTINA I ZELENSKOG: Peskov se oglasio o udarnoj temi
11. 03. 2022. u 12:13
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)