PLAĆENICI KRENULI KA ČERNOBILJU? Lukašenko saopštio najnovije vesti - elektrana i dalje bez struje, spreman plan

Новости онлине

10. 03. 2022. u 10:37

PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko rekao je danas da će njegova zemlja obezbediti struju za nuklearnu elektranu u Černobilju, ali i da ga plaše plaćenici koji su krenuli ka tom objektu.

ПЛАЋЕНИЦИ КРЕНУЛИ КА ЧЕРНОБИЉУ? Лукашенко саопштио најновије вести - електрана и даље без струје, спреман план

Foto: Yevgeny Biyatov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Profimedia

Lukašenko je naredio stručnjacima da nađu način da obezbede struju za elektranu u Černobilju, o čemu je navodno juče pričao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.

On tvrdi i da se plaćenici kreću u pravcu Černobilja, i da ne zna zašto se to dešava, piše Sputnjik na Telegramu.

Predsednik Belorusije je dodao i da su ukrajinski graničari navodno napustili granicu sa Belorusijom, koju čuvaju samo beloruske pogranične službe.

Podsećamo, ukrajinska nuklearna energetska kompanija Energoatom saopštila je juče da je elektrani u Černobilju isključeno napajanje.

Iz tog tela su juče saopštili da sistem za gašenje požara takođe ne radi, što je ogroman rizik u slučaju požara koji bi mogao da nastane od projektila.

Situaciju u nuklearnoj elektrani u Černobilju sada zajedno prate ruska vojska, ukrajinski stručnjaci i Nacionalna garda Ukrajine. 

To je na brifingu u sredu saopštila predstavnica ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

BONUS GALERIJA: Černobilj - nekad i sad

BONUS VIDEO: PRVI SNIMAK ČERNOBILjA NAKON DOLASKA RUSA - Vojnici čuvaju stanicu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

ZELENSKI, MOLIMO TE, VRATI GA SA FRONTA! Ukrajina u šoku, nasilno mobilisan svetski šampion i odmah poslat u JURIŠNIKE