BELORUSIJA UPOZORILA UKRAJINU: Sledeći put ćemo oštro reagovati
BELORUSIJA je upozorila Ukrajinu da će oštro odgovoriti u slučaju da opet bude narušena njena granica.
Foto: EPA
- Ako opet bude narušena državna granica beloruski graničari će reagovati krajnje oštro - izjavio je predstavnik Mozirskog odreda graničara Sergej Pavlov.
U subotu je Državni pogranični komitet Belorusije saopštio da su ukrajinski piloti koji su upravljali helikopterom Mi-8 tokom vojnih vežbi povredili belorusku granicu. U Kijevu su te informacije demantovali.
Vojni ataše ukrajinske ambasade u Minsku pozvan je u Ministarstvo odbrane Belorusije gde mu je uručena protesna nota zbog gorenavedenog događaja.
(rs.sputniknews.com)
Preporučujemo
KIJEV U STRAHU OD INVAZIJE IZ BELORUSIJI: Šalju dodatne snage na granicu
02. 12. 2021. u 17:54
"PUTIN I JA SMO KAO ROĐENA BRAĆA" Lukašenko o odnosu sa ruskim predsednikom
02. 12. 2021. u 15:55
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)