DRASTIČNO SMANJENJE PLATE: Evo koliko će posle ostavke zarađivati Sebastijan Kurc
SEBASTIJANU Kurcu, lideru Narodne partije Austrije (OVP), nakon ostavke na mestu kancelara plata će se drastično umanjiti.
Foto AP
Kao kancelar Kurc je primao 14 puta godišnje mesečnu platu u iznosu od 22.618 evra.
Prelaskom u poslaničke klupe on će kao poslanik dobijati od sada „svega“ 9.228 evra bruto, mesečno.
Pošto će preuzeti mesto šefa poslaničkog kluba njegova primanja će iznositi ukupno 15.380 evra bruto, mesečno.
To mu je „minus“ u novčaniku od 7.238 evra mesečno.
Inače, za klupsku kasu on mora da izdvaja 3,5 odsto od svojih primanja.
BONUS VIDEO - ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM: Njegova reakcija će vas oduševiti
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ZAŠTO JE KURC PODNEO OSTAVKU? Jedna greška ga koštala kancelarskog mesta
09. 10. 2021. u 22:19
ON ĆE NASLEDITI SEBASTIJANA KURCA: Ko je novi austrijski kancelar Aleksander Šalenberg
09. 10. 2021. u 21:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)