I HOLANDIJA EVAKUIŠE AMBASADU U AVGANISTANU: Vojska planira više letova za Kabul - "Činimo sve da izvučemo naše ljude odande"
HOLANDSKA vojska planira više letova za Avganistan, kako bi evakuisala zaposlene u ambasadi u Kabulu, rekla je danas ministarka odbrane Holandije Ank Bejleveld.
Foto: ilustracija
Bejleveld je kazala da je jedan avion već na putu ka Kabulu i da je zbog neizvesne situacije u Avganistanu planirano više letova, piše Rojters.
- Činimo sve što možemo da bi izvukli odande naše osoblje ambasade, prevodioce i druge zaposlene koji zašlužuju našu zaštitu, ali to je veoma komplikovano - rekao je holandski premijer Mark Rute novinarima u Hagu.
Prošle nedelje Bejleveld je procenila da će broj evakuisanih avganistanskih prevodioca i zaposlenih osoba pri ambasadi biti "nekoliko desetina", a novinska agencija ANP je u nedelju izvestila da je 110 prevodioca i njihovih porodica, od 273 koji su radili za holandsku ambasadu u Avganistanu, već evakuisano.
Komisija za odbranu u holandskom parlamentu bi trebalo da se vrati u utorak sa letnje pauze kako bi raspravljala o situaciji u Avganistanu, uključujući pružanje pomoći prevodiocioma i ostalim blokiranim u Kabulu.
Preporučujemo
MOSKVA IMA "PLAN B": Rusija o evakuaciji svojih građana iz ambasade u Avganistanu
16. 08. 2021. u 11:45
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (3)