GREŠKOM BOMBARDOVANA BOLNICA? Tragedija u Avganistanu, ubijena jedna osoba
JEDNA osoba je ubijena, a tri su ranjene, nakon što je, prema tvrdnji vlasnika privatne bolnice, avganistansko ratno vazduhoplovstvo danas bombardovalo medicinski objekat na jugu Avganistana.
Foto Tanjug/AP
Vlasnik Mohamed din Nareval rekao je da je bolnica bila pogođena jer je vojska pogrešno poverovala da se u njoj leče talibanski borci, javlja AP.
Din Nareval, vlasnik bolnice koja ima 20 kreveta, rekao je za AP da su ga čelnici provincijske vlade informisali da je njegova bolnica u gradu Laškar Gahu gađana na osnovu informacija ministarstva odbrane.
- Ali u bolnici nije bilo nijednog talibana - odgovorio je Nareval.
Ministarstvo odbrane nije odmah odgovorilo na nekoliko pokušaja AP-a za komentar.
- Rečeno mi je da je u pitanju greška, jer su dobili pogrešne informacije da su talibani u bolnici. Oni su, zapravo, dobijali medicinsku pomoć u drugoj bolnici u gradu - dodao je Din Nareval.
Šef provincijskog saveta Ataulah Afgan potvrdio je da je bolnica pogođena iz vazduha i da je jedna osoba ubijena.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)