AMERICI PRETI "KRVAVO LETO": Kriminala u SAD tokom 2021. drastično porastao
KRIMINAL u Sjedinjenim Državama dramatično je porastao širom zemlje tokom prošle godine, a u prvoj polovini 2021. taj trend je još dodatno povećan.
Foto: Tanjug/AP
Kako se precizira, u Americi se ove godine dogodilo 296 masovnih pucnjava, većina u glavnim urbanim oblastima.
U ovoj godini ukupno je 21.226 Amerikanaca nastradalo u oružanom nasilju. Ironično, mnogi gradovi koji imaju najstrože zakone o oružju imaju ujedno i najviše stope ubistava i samoubistava. Stoga se i najliberalniji gradovi, najkritičniji prema preteranom nasilju čuvara reda, sada se utrkuju da bi "ponovo finansirali" policiju.
U masovnim ubistvima prednjače najveći gradovi. Broj pucnjava u gradu Čikagu, gde, inače, broj članova bandi više od deset puta premašuje broja pripadnika policije, porastao je za 18 odsto.
To je, ipak, znatno manje nego u "top pet" gradova na neslavnoj listi ovih "ratnih zona". U Atlanti je ove godine broj pucnjava porastao za 40 odsto, a u Los Anđelesu za 51 procenat, čak i u turističkim oblastima kao što je Venis Bič.
U Njujorku je, međutim, ove godine broj pucnjava porastao još više, za 64 odsto. U Mineapolisu ih je ove godine, međutim toliko da ih je teško i pobrojati. Broj pucnjava porastao je za 90 odsto.
Ipak, postoji grad koji je "pobedio" čak i Mineapolis. U Portlandu je ove godine broj pucnjava porastao za neverovatnih 126 procenata.
-Jedan od razloga zašto govorimo o krvavom letu je što mu je već prethodila godina smrtonosna za mnoge Amerikance - zaključuje Art Ačevedo, čelnik Udruženja lidera glavnih gradova.
ŠTA JE "MASOVNO"?
MASOVNOM pucnjavom u SAD se smatra incident u kom su ranjene najmanje četiri osobe. Prema tom kriterijumu samo tokom prethodnog vikenda masovne pucnjave dogodile su se u Nju Džersiju, Koloradu, Indijani, Virdžiniji, Aljasci, Luizijani, Minesoti, Teksasu i Kaliforniji.
Preporučujemo
ZARAZA, ZLOSTAVLjANjE I GLAD: Deca u migrantskom kampu u SAD borave u jezivim uslovima
23. 06. 2021. u 12:38
VRELI I SUVI USLOVI: U SAD-u veliki broj šumskih požara zbog ekstremnih temperatura
22. 06. 2021. u 09:47
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)