POČETAK JUBILARNE SEZONE ARTGETA: Trostruka mreža asocijacija
GALERIJA Artget Kulturnog centra Beograda, specijalizovana za fotografiju, počinje u četvrtak, 28. januara, 20. sezonu izložbom Raw Perspectives.
KCB
Jedanaestočlani fotografski kolektiv Belgrade Raw, koji je bio kolektivni umetnički direktor Artgeta u 2013. godini, uredio je postavku troje autora: Jelene Nikolić, Predraga Đulinca i Stefana Jovanovića.
Svo troje umetnika koristi medij fotografije kao neku vrstu lufta, generatora arhiva i sredstvo vizuelnog beleženja sredine u kojoj se nalaze i koja ih okružuje. Pojedinačno, svako od njih, ima jedinstvenu internu logiku pri odabiru motiva i trenutaka koji će zabeležiti. Međutim, pri združivanju njihovih arhiva, primećuje se izjednačavanje asocijativnih mreža i gubljenje ideje o autorstvu.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"SA LUTKOM MOGU SVE": U Novom Sadu otvoren 32. Festival lutkarstva osnovnih škola
22. 05. 2026. u 15:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"PREVIŠE JE LEPA, ŽELIM NjEN SKALP!" Brižit puca od ljubomore, žene vidi kao pretnju: "Neće doći u Jelisejsku palatu!"
UTICAJNI francuski novinar Florijan Tardif u svojoj novoj knjizi tvrdi da je Brižit Makron uverena da su sve žene potencijalne pretnje njenom braku, te da žele da zavedu njenog supruga Emanuela Makrona.
25. 05. 2026. u 11:20
Komentari (0)