21. LITERARNI KONKURS BANATSKO PERO: U Zborniku za štampanje 20 priča, 43 pesme i 38 aforizama
SPECIJALNI žiri, sastavljen od tri eminetna srpska književnika, Radivoja Šajtinca, dr Slavomira Gvozdenovića i Vitomira Teofilovića, od ukupno 1.509 radova, 170 priča, 495 pesama i 844 aforizma, na tradicionalni međunarodni, 21. književni konkurs Banatsko pero, odabrao je za štampanje u Zborniku, 20 priča, 43 pesme i 38 aforizama.
foto: A.Amižić
Osim brojnih učesnika iz cele Srbije, radovi su priatigli iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Severne Makedonije, a diplomom Belo pero nagrađeni su Nikica Banić, za priču Profesori književnosti, Tanja Milutinović za pesmu U mojim rukama.i Ljubomir Ilić, za aforizam Od obećanja se ne živi, ali mi smo navikli na takav život, dok su pohvalnice za priče dobili Sveta Cakić, Srđan Karanović, Marija Delić i Slavica Jovanović, za pesmu Svetlana Pešić.
Tradicionalni konkurs održan je u organizaciji bibliotekw Branko Radičević iz Žitišta i Kluba knjige.
BONUS VIDEO:
ZAPANjUJUĆI SNIMAK SA NOVOG BEOGRADA: U suprotnom smeru kroz kružni tok
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)