KONKURS VRAĆEN POD OKRILJE MSU: Novi komesar i Savet za Bijenale u Veneciji
ORGANIZACIJA nastupa naše zemlje na Međunarodnoj izložbi umetnosti Bijenala u Veneciji, odlukom potpredsednice Vlade i ministarke kulture i informisanja Maje Gojković, vraćena je pod okrilje Muzeja savremene umetnosti.
Muzej savremene umetnosti / Foto P. M.
Gojkovićeva je za komesara izložbe u Paviljonu Srbije u Đardinima imenovala Marijanu Kolarić, direktorku MSU, a izabrala je i Stručni savet u kome su profesor Jerko Denegri (predsednik), likovni umetnik Ivan Grubanov, istoričarke umetnosti Jasmina Čubrilo i Ana Ereš i direktorka MSU u Banjaluci Sarita Vujković.
Oni će utvrditi kriterijume za javni konkurs na kome će biti izabran projekat za čiju će realizaciju u Veneciji, od 23. aprila do 27. novembra sledeće godine biti zadužen MSU.
Tema 59. Bijenala, prema izboru umetničke direktorke Ćećilije Alemani "Mleko od snova" je pozajmljena od britansko-meksičke slikarke i književnice Leonore Karington (1917-2011).
Zapratite Nportal na Fejsbuk stranici
Preporučujemo
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)