NAJBOLJIMA NAGRADE: Raspisan konkurs za kratku priču "Vukašin Conić"
PORODICA književnika Vukašina Conića, u saradnji sa Leskovačkim kulturnim centrom, raspisali su dvanaesti konkurs za autore kratkih, neobjavljenih, originalnih priča svih žanrova, napisanih na srpskom jeziku.
Foto: I. Mitić
Prema propozicijima svaki autor može učestvovati sa najviše tri priče, od po 90 redova, potpisane šifrom čije će „rešenje“ i lične podatke, u posebnoj koverti, poslati na adresu Leskovačkog kulturnog centra.
Autori tri najbolje priče, osim plaketa, dobiće i novčane nagrade od 20, 15 i 10 hiljada dinara, koje dodeljuje porodica Vukašina Conića, a nagrađene priče će biti objavljene u časopisu „Naše stvaranje“.
Konkurs je otvoren do 15. septembra ove godine, a termin uručenja nagrada biće naknadno objavljen.
Preporučujemo
Suštinsko i univerzalno u čoveku: Slike umetnice Laure Sagmajster od petka u Beogradu
14. 04. 2026. u 17:07
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)