MAĐARSKA POLICIJA UHAPSILA SRBINA: Motornim čamcem plovio po Tisi, u plovilu krio Sirijce!

Танјуг

30. 01. 2021. u 19:34

MAĐARSKE vlasti uhapsile su muškarca srpske nacionalnosti pod sumnjom da je pokušao da prokrijumčari petoricu Sirijaca u Mađarsku, saopšteno je danas iz mađarske policije.

МАЂАРСКА ПОЛИЦИЈА УХАПСИЛА СРБИНА: Моторним чамцем пловио по Тиси, у пловилу крио Сиријце!

Foto: EPA

Prema saopštenju lokalne policije Čongrad-Čanad okruga, Srbin je motornim čamcem, ploveći rekom Tisom, pokušao da preveze migrante.

- Osumnjičeni je uhapšen u blizini Segedina dok je pokušavao da prokrijumčari migrante u Mađarsku - rekla je portparolka policije Silvija Sabo agenciji MTI.

Migrante, koji su se izjasnili da su sirijski državljani, uhvatila je granična policija na poplavljenoj obali reke i vratila ih s druge strane ograde na granici.

Osumnjičeni srpski državljanin je zadržan zbog ispitivanja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

OD KNJIŽEVNE REČI DO POZORIŠNE SCENE: Priznanja za Fondaciju Mozzart