DETALJI SA SUĐENJA ZA UBISTVO STEFANA: Ove reči sudije su usledile pre izricanja presude
NIŠLIJA Dejan Mitić (28) osuđen je juče prvostepenom presudom na osam godina zatvora zbog teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja koje je za posledicu imalo smrt Stefana Kocića (20).
Foto: Privatna arhiva
Mitić je 9. avgusta prošle godine na ulazu u Nišku Banju, vozeći pijan i drogiran neregistrovani BMV, usmrtio Kocića koji je stajao pored puta da bi pomogao vozaču "zastave 101" Mladenu Davidoviću da promeni gumu. Mitić nije ni primetio zaustavljeno vozilo i pri brizini od 75 kilometara na sat udario je u mladića koji je klečao pored asfalta.
VOZAČKA DOZVOLA
Mitić je bio u klasičnom pritvoru od 9. avgusta 2019, a od 22. aprila do sada je u kućnom pritvoru. Juče nije bio na izricanju presude, ali će mu ovo vreme biti uračunato u zatvorsku kaznu.
- Osuđeni Mitić je otac maloletnog deteta. Tokom suđenja se držao korektno, govorio je istinu i pokazao da se iskreno kaje. Ipak, u pitanju je bila nasilnička vožnja pod dejstvom visoke količine alkohola i opojne droge, bez dozvole, u neregistrovanom automobilu - rekla je, obrazlažući presudu, sudija Višeg suda u Nišu Tamara Savić.
Tužilaštvo je tražilo šest godina, a porodica nastradalog 12 godina zatvora.
- Nismo zadovoljni visinom kazne, jer smatramo da samo doživotni zatvor može da bude opomena svima koji se usude da pijani sednu za volan i tako usmrte nekog. Našeg sina ništa neće da vrati, ali apelujemo na vlasti da promene zakon i da se takvi vozači najstrože kažnjavaju - kazali su nakon izricanja presude roditelji nastradalog Stefana, Biljana i Zvezdan Kocić. - Hteo je da pomogne vozaču u nevolji, a nije ni slutio da će ga dobrota koštati života.
U celom slučaju sporno je ponašanje upravo samog Davidovića, na koje je ukazala i sudija Savić, koja je prilikom izricanje presude navela da je on lagao na sudu iako je bio pod zakletvom i da očekuje da reaguje tužilaštvo po službenoj dužnosti. Inače, Davidović nije propisno obeležio vozilo, koje je zaustavio na kolovoznoj traci.
Preporučujemo
AUTOM SE ZAKUCAO U VOZILO HITNE POMOĆI: Stravična nesreća u Kragujevcu (VIDEO)
10. 03. 2026. u 19:50
OBOREN MUŠKARAC I DETE (3) NA PEŠAČKOM U BORČI: Hitno prevezeni u bolnicu
10. 03. 2026. u 18:17
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)