UBISTVO I POKUŠAJ UBISTVA NA GROBLJU: Dejanu L. 12 godina robije
VIŠI sud u Novom Pazaru osudio je Dejana L. (27) na 12 godina zatvora zbog ubistva rođaka Nebojše Lazovića (48) i lakšeg ranjavanja njegovog sina U.L. (22), potvrđeno je Večernjim novostima u tom sudu.
Foto N. Kočović
Dejan L. je presudom proglašen krivim za izvršenje dva krivična dela - ubistvo zbog kojeg je osuđen na 11 godina zatvora i laka telesna povreda za šta je dobio dve godine zatvora.
- Optuženi je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od 12 godina u koju se ima uračunati vreme provedeno u pritvoru, odnosno, od 6. marta 2021. godine. Presuda nije pravnosnažna – kazali su u tom sudu.
Više tužilaštvo u Novom Pazaru i branilac okrivljenog imaju pravo žalbe Apelacionom sudu u Kragujevcu.
Do zločina je došlo 6. marta prošle godine, na pravoslavnom groblju u selu Lopužnje, dvadesetak kilometara od Novog Pazara, nakon obeležavanja Zadušnica.
Prema rečima meštana, rođaci su posle paljenja sveća i odavanja počasti preminulim, sa još desetak prisutnih seli za sto da se posluže, ali je ubrzo došlo do prepirke koja je prerasla u fizički obračun.
U tuči, tokom koje su letele flaše i korišćene palice, Dejan L. je nožem dva puta ubo Nebojšu u predelu stomaka, a njegovog sina lakše ranio. Tom prilikom i sam je zadobio lakše povrede.
Nebojša je preminuo na putu do novopazarske bolnice, a pre nego je stigla policija na lice mesta, Dejan je nož sakrio, ali je pronađen tokom uviđaja.
Porodice Dejan i Nebojše pre nekoliko decenija su se odselila iz Lopužnja u novopazarsko naselje Postenje gde su se skućili veoma blizu jedni drugih.
Njihove komšije pričale su nakon zločina da su odnosi među njima bili duže vreme narušeni, a da su njih dvojica preke naravi.
BONUS VIDEO: OPSADNO STANjE U NOVOM PAZARU - Policija blokirala grad posle pucnjave
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)