TRAGEDIJA SRPSKE PORODICE U MAĐARSKOJ: Poginuo bračni par, četvoro dece povređeno u jezivoj nesreći
SELO Đerekare, nadomak Tutina, danas je zavijeno u crno zbog strašne saobraćajne nesreće koja se dogodila u Mađarskoj, nedaleko od Segedina. U nesreći su život izgubili N. Tahirović i njegova supruga, dok je njihovo četvoro dece povređeno.
Foto: Printksrin
Prema dostupnim informacijama, porodica Tahirović bila je na putovanju ka Nemačkoj, gde je N. Tahirović radio kao građevinski radnik. Nesreća se dogodila u ranim jutarnjim satima, na auto-putu.
Inače, poznato je da na ovoj deonici u ovo doba godine često pada gusta magla, što je, prema prvim izveštajima, bio jedan od glavnih uzroka ove tragedije. Vozači su upozoreni na smanjenu vidljivost, ali, kako se pretpostavlja, došlo je do lančanog sudara u kom su stradali Tahirovići.
Lekari u bolnici u Segedinu, gde su deca zbrinuta, saopštili su da nijedno dete nije u životnoj opasnosti, ali su povrede ozbiljne i zahtevaju dalju medicinsku negu.
Deca su trenutno pod nadzorom lekarskog tima i socijalnih radnika, koji pomažu u organizaciji njihovog privremenog smeštaja dok se ne odluči o daljim koracima.
Vest o tragediji odjeknula je u Đerekarama, gde su se okupljeni meštani okupili u znak podrške preživelim članovima porodice.
- Ovo je strašan gubitak za sve nas. N. Tahirović je bio čovek kojeg su svi poštovali, a njegova porodica je bila primer skladnog života i zajedništva - kazao je jedan od rođaka.
(Sandžak danas)
Uskoro opširnije
Preporučujemo
PRONAĐENO TELO TRUDNICE U RECI KOD KLINE: Izašla iz kuće, pa joj se izgubio svaki trag
07. 12. 2025. u 18:57
AUTOMOBIL SLETEO SA KOLOVOZA: Težak udes kod Svilajnca, ima povređenih
07. 12. 2025. u 15:47
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)