SASLUŠAN OSUMNJIČENI ZA UBISTVO TADIJE: Čekali ga ispred kuće, pa zapucao sa leđa
U VIŠEM tužilaštvu u Beogradu juče je saslušan Pavle F. (18) zbog postojanja osnova sumnje da je u saizvršilaštvu sa NN licem 22. novembra 2025. godine u Darvinovoj ulici na Novom Beogradu na podmukao način ubio Tadiju Pantića (23) i branio se ćutanjem.
Foto: Printskrin/Večernje Novosti
Nakon saslušanja tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da Pavlu F. odredi pritvor po svim zakonskim osnovima: zbog opasnosti od bekstva, da ne bi uticao na svedoke, da ne bi ponovio krivično delo u kratkom vremenskom periodu, kao i zbog uznemirenja javnosti.
Naredbom o sprovođenju istrage Pavlu F. i NN osobi na teret se stavlja krivično delo teško ubistvo u saizvršilaštvu, a Pavlu F. i krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Postoje osnovi sumnje da su 22. novembra 2025. godine oko 11 časova Pavle F. i NN lice po prethodnom dogovoru i sa unapred podeljenim ulogama zajednički Tadiju Pantića lišili života na podmukao način. Koristeći zaštitne kacige za motoriste, oni su se motorom dovezli do jedne autoperionice motorom. Vozio je upravljao NN osumnjičeni, pa su, ne skidajući zaštitne kacige, sišli sa motora i kada su uočili oštećenog, koga su prethodno čekali da se pojavi, znajući da povremeno stanuje u blizini mesta gde su se zaustavili, prišli mu s leđa.
Oštećeni nije bio svestan neposredne opasnosti, niti je mogao da preduzme bilo kakvu odbranu ili pokuša da izbegne napad, čime su ga osumnjičeni doveli u stanje potpune bespomoćnosti, pa je Pavle F. iz pištolja ispalio više hitaca u pravcu Pantića, pogodivši ga u glavu, leđa i noge, usled čega je zadobio teške telesne povrede opasne po život i na licu mesta preminuo.
NN osumnjičeni se nakon toga dovezao do Pavla F. i odvezao ga sa lica mesta.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)