UKRAO VIŠE OD 450.000 DINARA SA TUĐIH KARTICA, PA IH KORISTIO ZA KLAĐENJE: Uhapšen muškarac u Beogradu
MUŠKARAC P. R. (32) uhapšen je u Beogradu zbog postojanja sumnje da je izvršio više krivičnih dela falsifikovanje i zloupotreba platnih kartica.
Foto: Profimedia/Ilustracija
On se sumnjiči da je tokom avgusta, septembra i oktobra ove godine u Beogradu, u filijalama pojedinih banaka, razgovarao sa klijentima i navodio ih da mu pokažu svoju platnu kraticu, ili je, koristeći nepažnju klijenata koji su u rukama držali platne kartice, zapisivao ili fotografisao podatke u vidu broja platne kartice ili sigurnosnog koda.
Potom je, kako se sumnja, pribavljene podatke koristio da bi prebacio novac sa računa oštećenih klijenata na svoje naloge u kladionicama.
Kako se sumnja, P. R. je na ovaj način oštetio fizička lica za više od 450.000 dinara.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
Policija poziva građane koji su oštećeni na ovaj ili sličan način da se jave policijskim službenicima Odeljenja za suzbijanje imovinskih delikata UKP-a Policijske uprave za grad Beograd (Bulevar despota Stefana 107, ulaz 3).
(Telegraf)
BONUS VIDEO: PLjAČKA U CENTRU BEOGRADA: Lopovi kradu i pred kamerama
Preporučujemo
OBILI BMV PA UKRALI LAPTOP I KLjUČEVE: Uhapšena dva muškarca u centru Beograda
19. 09. 2023. u 09:01
KRIVIČNA PRIJAVA SUBOTIČANINU (21): Ukrao dva skutera i obio dva lokala
06. 10. 2023. u 15:21
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)