UHAPŠENI LOPOVI U PRIJEPOLJU: Iz kuće u Novoj Varoši odneli 260.630 evra
POLICIJA u Prijepolju je uhapsila još šest osumnjičenih u nastavku akcije rasvetljavanja krađe 230.630 evra iz kuće u Novoj Varoši.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Lisice na ruke stavili su R.J. (30), U.V. (21), M.V. (51), Z.V. (44) i K.V. (34) iz Požege i M.T. (25) iz Kule koji se sumnjiče da su sa četiri osobe, koje su ranije uhapšene, početkom septembra, iskoristivši odsustvo četrdesetdevetogodišnjeg vlasnika, ušli u njegovu otključanu kuću, a potom odneli ranac sa novcem iz spavaće sobe.
Policija je deo novca pronašla kod dvojice osumnjičenih koji su uhapšeni u septembru dok je još deo pronađen zakopan u dvorištu porodične kuće M.V. u Požegi.
Takođe, četvorica muškaraca iz Nove Varoši i jedan iz Knića su, kako se sumnja, znali i pomagali izvršiocima posle krađe, pa je protiv njih podneta krivična prijava za krivično delo prikrivanje.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i njima je na predlog tužilaštva sudija za prethodni postupak odredio pritvor.
(Kurir)
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)