ODOBRENE PARE ZA FRUŠKOGORSKI KORIDOR: Ugovor s kineskom kompanijom usvojen na sednici Vlade Srbije
KOMERCIJALNI ugovor za izgradnju Fruškogorskog koridora s kineskom kompanijom CRBC, vredan 606 miliona evra, usvojen je na poslednjoj sednici Vlade Srbije.
Nikola Skenderija
Prema rečima ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Zorane Mihajlović, Srbija je pre mesec dana dobila odobrenje kineske Eksim banke, odnosno kineskog ministarstva, da je odobren kredit za finansiranje Fruškogorskog koridora.
Kako kaže, do kraja godine biće završena projektno-tehnička dokumentacija kada će moći da počnu radovi. Izgradnja Fruškogorskog koridora je važna da bi se nadovezao na deonicu Ruma-Šabac-Loznica.
Ovaj koridor deo je putnog pravca Novi Sad - Ruma - Šabac - Loznica - granica sa Bosnom i Hercegovinom, koji spaja Srbiju sa Hrvatskom, Bosnom i Hercegovinom i širim okruženjem. Povezaće i tri opštine - Novi Sad, Irig i Rumu, a rešiće problem prolazaka teretnih vozila preko Fruške gore i kroz Irig.
Preporučujemo
PROSEČAN KVADRAT U SRBIJI 166.764 DINARA: Podaci Zavoda za statistiku
15. 09. 2020. u 14:37
MINISTAR MALI: Plate se povećavaju, odlične vesti za građane Srbije
15. 09. 2020. u 08:19
INSTITUT "GOŠA" KUPIO POKRETNOSTI PREDUZEĆA U STEČAJU: Cena 6,7 miliona dinara
14. 09. 2020. u 15:55
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)