NA PIJACAMA NIKAD SLABIJA PONUDA VOĆA: Svi jedva čekali da ga pazare, a sad ga cene papreno - svaka druga tezga prazna
OVE godine nisu podbacile samo trešnje, već i kajsije i breskve.
Foto: Novosti/Jovana Švedić
Voćke pokosio mraz, pa su i cene sezonskog voća da se "smrzneš". Na vranjskoj pijaci kajsija samo na jednoj, nektarine i breskve svega na dve tezge.
Kilogram kajsija je 700, nektarina španska je 600, a breskva grčka 400 dinara kilogram. Jagode su skoro mesec dana 500 dinara po kilogramu, cena "ne popušta", kažu Vranjanci.
Kilogram kajsija, nećete verovati, na vranjskoj pijaci košta isto koliko i na beogradskim pijacama, 700 dinara. Prodavac Danijel Stojimenović objašnjava da je sezonsko voće iz uvoza, jer je ove godine slab rod domaćeg. Mušterije ga kupuju u manjim količinama po gramaži.
Prodaje se na kilogram, ali je voće pakovano i u korpicama od po pola kilograma. Na njegovoj tezgi dobra ponuda breskvi, nektarina, ali i jagoda. Tu su i pomorandže kilogram je 220 dinara. Manja količina manje košta...
(Kurir)
BONUS VIDEO - "TELEKOM" JE LIDER U JUGOISTOČNOJ EVROPI: Intervju - Vladimir Lučić
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)