STIGLE NOVE CENE GORIVA: Evo koliko ćemo plaćati dizel i benzin
VOZAČI u Srbiji će od danas do narednog petka, 27. decembra, plaćati gorivo po novim cenama.
Foto Tanjug
Kako je objavljeno, litar evrodizela će na pumpama koštati maksimalno 197 dinara, dok će se benzin evropremijum BMB 95 najviše plaćati 180 dinara za litar.
Ako poredimo sa prethodnim iznosima, i dizel i benzin poskupeli su za dinar.
Sarađivaće Rosnjeft i indijski Relajens
Ruska energentska kompanija Rosnjeft i indijski konglomerat Relajens (Relience) potpisali su najveći ugovor o snabdevanju naftom u istoriji dve zemlje, prenosi Tajms of Indija pozivajući se na tri upućena izvora.
Prema ovom ugovoru, Rosnjeft će počev od januara 2025. isporučivati u Indiju 500.000 barela sirove nafte dnevno (bpd), a snabdevanje će potrajati najmanje 10 godina, a sporazum će dodatno učvrstiti energetsku saradnju između Indije i Rusije. Ruska nafta čini više od trećine indijskog uvoza energenata.
Desetogodišnji sporazum iznosi 0,5 odsto globalne ponude nafte i vredi otprilike 13 milijardi dolara godišnje po današnjim cenama.
(Kurir)
Preporučujemo
BRITANIJA U ENERGETSKOM KOLAPSU: Vozači ostaju bez goriva, pumpe presušile
21. 03. 2026. u 14:51
NOVE OLAKŠICE ZA POLjOPRIVREDNIKE: Izmenjen pravilnik - evo ko će sve imati koristi
21. 03. 2026. u 14:02
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)