ĐEDOVIĆ HANDANOVIĆ: Srbija može da bude regionalni centar za protok gasa i struje na ruti jug-sever

ĐEDOVIĆ HANDANOVIĆ: Srbija može da bude regionalni centar za protok gasa i struje na ruti jug-sever

MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas u Atini da se radi na tome da se Srbija pozicionira kao regionalni centar kroz koji će prolaziti najveći deo gasa i struje od juga ka severu Evrope i istakla da naša zemlja planira da uloži još 1,2 milijarde evra u gradnju gasnih interkonekcija sa Rumunijom i Severnom Makedonijom, kao i jačanje unutrašnje gasne infrastrukture.

14. 05. 2026. u 13:12

CBAM VELIKI IZAZOV ZA DEKARBONIZACIJU I OIE MEGAVATE: Generalni direktor „Elektroprivrede Srbije“ na Jahorina ekonomskom forumu

CBAM VELIKI IZAZOV ZA DEKARBONIZACIJU I OIE MEGAVATE: Generalni direktor „Elektroprivrede Srbije“ na Jahorina ekonomskom forumu

KOLIKO CBAM taksa otežava dekarbonizaciju i narušava konkurentnost elektroprivreda ukazuje i podatak da je sinoć u Srbiji bilo 750 megavata energije samo iz vetra, da su cene na evropskom tržištu bile vrlo konkurentne, ali zbog iznosa takse izvoz nam nije bio u interesu i praktično je bio neisplativ - rekao je Dušan Živković, generalni direktor „Elektroprivrede Srbije“ na Jahorina ekonomskom forumu.

13. 05. 2026. u 16:57

CENE NAFTE PONOVO SKAČU: Kir Starmer zakuvao sve

CENE NAFTE PONOVO SKAČU: Kir Starmer "zakuvao" sve

EVROPSKI berzanski indeksi su danas uglavnom u porastu, nafta Brent se prodaje za više od 106 dolara po barelu, dok su prinosi na britanske državne obveznice pali pošto je premijer Kir Starmer odbacio pozive da podnese ostavku nakon loših rezultata Laburističke partije na lokalnim izborima.

13. 05. 2026. u 10:17