ILON MASK KUPIO TVITER: Kompanija prodata za 44 milijarde dolara
Ilon Mask, najbogatiji čovek na svetu, kupio je kompaniju „Tviter“ za 44 milijarde dolara.
Foto: Printscreen/Jutjub/TED
Kompanija „Tviter“ juče započela pregovore s Maskom nakon što je objavio detalje o ponudi.
Mask se sastajao sa akcionarima „Tvitera“ u poslednjih nekoliko dana tražeći podršku za svoju ponudu o preuzimanju kompanije. Rekao je da „Tviter“ treba da bude privatan da bi se razvijao i postao prava platforma za slobodu govora, prenosi Sputnjik.
Akcionari su naterali predstavnike kompanije da održi razgovore nakon što je Mask u četvrtak izneo detaljan plan finansiranja za svoju ponudu i tako pokušao da se „ne dozvoli da prilika za dogovor izmakne“.
Maskovo insistiranje da je dao „najbolju i konačnu“ ponudu predstavljalo je prepreku u pregovorima, rekli su izvori, ali je odbor odlučio da se pregovara sa njim, kako bi potencijalno dobio bolje uslove.
Podsetimo, 19. aprila u američkim medijima pojavila se informacija da je američki milijarder Ilon Mask izrazio spremnost da uloži između 10 i 15 milijardi dolara svog novca kako bi preuzeo kompaniju Tviter Inc i planira da objavi tendersku ponudu za desetak dana.
Preporučujemo
BROJEVI NE POKAZUJU PRAVO STANjE: Mask smatra da je inflacija veća od zvanične
24. 04. 2022. u 10:00
UNOSNA PONUDA: Ilon Mask hoće da ulozi do 15 milijardi dolara u preuzimanje Tvitera
19. 04. 2022. u 22:51
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (2)