MINISTAR MALI: Minimalac će stići minimalnu potrošačku korpu do kraja 2023.
MINISTAR finansija Siniša Mali izjavio je danas na TV Prva da će se, prema planu "Srbija 2025", minimalna zarada izjednačiti sa cenom minimalne potrošačke korpe do kraja 2023. godine.
Foto: Tanjug
On je gostujući na TV Prva naveo da "minimalac" trenutno pokriva 81,5 odsto potrošačke korpe, da je nakon jučerašnjeg sastanka kolegijuma Socio-ekonomskog saveta Vlada Srbije predložila da minimalna zarada naredne godine bude 35.012 dinara.
- To je povećanje od 9,4 odsto. S povećanjem minimalca i penzija koje se planira do kraja 2022. godine, mi ćemo imati prosečnu zaradu od 670 evra u Srbiji. Od završetka fiskalne konsoldacije 2017. godine, minimalna zarada raste tri puta brže nego bruto domaći proizvod - rekao je Mali.
Prema njegovim rečima, minimalna zarada je od tada porasla kumulativno oko 52 odsto, dok je cena minimalne potrošačka korpa porasla (oko) deset odsto.
Ministar je dodao i da će 22. septembra svim penzionerima isplatiti ;po 50 evra iz trećeg paketa pomoći usled pandemije, da će u novembru svim ostalim građanima Srbije isplatiti po 30 evra, kao i da će u ;februaru i martu biti plaćeno još 20.000 dinara za najstarije.
Preporučujemo
ISPLATA 50 EVRA PENZIONERIMA: Ministar Mali otkrio kada stiže pomoć od države
28. 08. 2021. u 10:05
SINIŠA MALI NA TV PRVA: Ministar objavio kada kreće isplata 50 evra za penzionere
28. 08. 2021. u 09:47
MALI O NOVCU NAMENjENOM SRBIJI:Još nije odlučeno kako će biti utrošena sredstva MMF-a
27. 08. 2021. u 18:14
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)