PLJUŠTALE KAZNE: Ko je najviše kršio mere tokom praznika u Srbiji
ZAMENICA rukovodioca Radne grupe za koordinaciju republičkih inspekcija Svetlana Mijatović izjavila je danas da je tokom proteklih praznika na kontroli poštovanja protivepidemijskih mera bilo angažovano oko 400 inspektora i da su izrečena 102 prekršajna naloga u vrednosti od 2,5 miliona dinara.
Foto: D. Milovanović
Mijatovićeva je rekla da je više od polovine kazni napisano je u ugostiteljskim objektima.
-Ukupno je izvršeno oko 13.600 nadzora. Najviše su pregledani ugostiteljski objekti za ishranu i piće - izvršeno je 8.600 nadzora- navela je za RTS Mijatovićeva.
Ona je dodala da je u tržnim centrima, trgovinskim radnjama i marketima izvršeno oko 400 nadzora, a da je oko 300 autobusa u javnom prevozu pregledano od strane inspekcije.
Najčešći prekršaji su bili nenošenje maske, nepoštovanje fizičke distance i prekoračenje radnog vremena.
-Nije bilo prijava za žurke u privatnom smeštaju- dodala je Svetlana Mijatović.
Mere su se, napominje, jednako poštovale svuda ili se na jednak način nisu poštovale.
-Skoro pa da u svim gradovima imate identičnu situaciju. Zatvoreno je šest objekata i izrečena je mera zabrane obavljanja delatnosti. Reč je o ugostiteljski objekatima - dva u Vranju, dva u Priboju, jedan u Loznici i jedan u Beogradu- ističe Mijatovićeva.
Najsavesnije su bile generacije 45 ili starije od 50 godina, a najviše su kršili mere oni od 25 do 45 godina.
Ona je navela da je najveći problem u ovom trenutku nepoštovanje distance i ukazala da se generalno ne poštuje mera da radi 50 odsto kapaciteta zatvorenog dela ugostiteljskih objekata.
-Maske bi morale da se nose i u zatvorenom i na otvorenom prostoru i samo da se skinu za vreme konzumacije- istakla je Mijatović.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)