NIKAKO NEMOJTE TO DA RADITE: Tiodorović još jednom apelovao na stanovništvo - ne kupujte antigenske testove
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović kaže da antigenski testove na virus korona, najavljene kao testove za kućnu upotrebu, nije trebalo da se nađu u slobodnoj prodaji.
Foto: Tanjug/Dimitrije Nikolić
On je rekao da je verovatno u pitanju bio nesporazum, ali da je najvažnije da ih građani ne koriste sami u kućnim uslovima.
- Nije trebalo da se desi da se testovi nađu u slobodnoj prodaju. Da li su apotekarske ustanove mogle da ih nabave - verovatno, jer one ne snadbevaju samo građanstvo, već i zdravstvene ustanove. Potrebno je da zdravstvene ustanove imaju dobru snadbevenost svih vrsta testova pa i te vrste testova - rekao je Tiodorović novinarima u Beogradu.
On je naveo da građani koji su kupili testove nikako ih ne koriste sami već da testiranje uradi neko od zdravstvenih radnika koji su upućeni kako se koriste testovi i da tako budu sigurni, ne samo u rezultat već i da je testiranje urađeno na pravi način.
Preporučujemo
MORAMO PRUŽITI RUKU MEDICINI Đerlek: Bez vakcinacije nećemo postići kolektivni imunitet
21. 12. 2020. u 09:23
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)